Понеділок, 24 Вересня 2018, 00:46
Вітаю Вас Гість | RSS

Орільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Лозівської районної ради Харківської області

Меню сайту

Національно-патріотичне виховання

 

*****************************************************

«Створення ефективного виховного простору як умова самодостатнього розвитку особистості учня на засадах патріотичного виховання»

(досвід роботи) переглянути

*********************************************************

План роботи з військово-патріотичного виховання

************************************************************

До Дня захисника України

 

З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до рідної країни, гордості за наших захисників в Орільській ЗОШ І-ІІІ ст. до Дня захисника України відбулися різноманітні форми виховної діяльності. Це відкриття Меморіальної дошки колишньому учневі навчального закладу Савченку Василю, який  загинув у м. Іловайськ  Донецької обл. Указом Президента України за мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно), зустріч учнів із воїнами  АТО,  участь у районному святі «Від козацтва і до нині лине слава Україні», де посіли І місце, конкурс малюнків «Ніхто, крім нас», взяли участь у районній волонтерській акції «Привітай захисника України». Учні написали листи-привітання воїнам АТО, зібрали теплі речі та продукти харчування , щоб підтримати їх .

 

Запрошені гості на заходи  - це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені в собі, справжні патріоти України. З глибоким сумом та болем в очах учасник бойових дій у зоні АТО Губський Ю.І. поділився -спогадами,розповів школярам, що пережив за час, проведений в зоні АТО. Відповідаючи на численні запитання учнів,запрошений  воїн намагався у доступній формі розповісти школярам про життя на війні, про те, як боронилися і наступали, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братство , і про все те, що цікавило дітей. Говорили про військові будні зі сльозами на очах, а в залі панувала тиша…Учні декламували вірші, звучали пісні. Після Лінійки Слави разом з матір’ю загиблого Савченко О.М. та його родичами вшанували пам’ять та здійснили покладання квітів до могили загиблого воїна АТО.

Спогади про минулі події, зустріч з ріднею загиблого воїна  та бійця АТО, участь районному святі  та інші заходи   розчулили учнів, вчителів навчального закладу.

***************************************************************************************

16 вересня - День визволення Лозівщини від нацистських окупантів

    

Щороку 16 вересня Лозівщина святкує визволення від нацистських окупантів. Ця пам’ятна дата налічує вже 73 роки з того часу, як відгриміли останні постріли гармат на нашій землі. Але людські серця і душі ніколи не зможуть забути імена воїнів-визволителів, як і ціною свого життя подарували мир та спокій майбутнім поколінням.


 

У цей день учні та вчителі навчального закладу з глибокою шаною та повагою прийшли до пам’ятника взяти участь у мітингу-реквієму та покласти квіти на знак вічної пам’яті та слави загиблих, провели  години спілкування та шкільний ярмарок.

***************************************************************************

Уроки громадського змужніння, високої моральності та працелюбства, естетичної наснаги 

Патріотичне виховання – це багатовимірний та багатокомпонентний процес, спрямований на формування цілісної системи якостей, які перетворюються у потреби служіння українському народу і Батьківщ нині. Тому робота з виховання патріотизму повинна мати системний характер і складатися з компонентів, кожний з яких поєднує пізнавальний, емоційно-вольовий і поведінковий аспекти. Саме патріотичне виховання здійснюється у навчальному закладі і під час організованих освітніх дій, а саме на уроках. Дітям потрібно знати, що їх чують. І те наскільки їм вдасться реалізувати свій внутрішній потенціал, у значній мірі залежить від впливу дорослих. І насамперед від особистості вчителя, рівня сформованості у нього патріотичної свідомості і громадянської компетентності. Тому уроки літератури у школі є основою патріотичної вихованості учнів, їхнього громадського змужніння, високої моральності та працелюбства, естетичної наснаги .

*****************************************************************************************

22 січня - одна з найважливіших історичних дат для України

В цей день 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки, а у 1919 році, вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в одну державу.

 

Урок «Єднання заради Незалежності» та інші тематичні заходи (виставка малюнків «Я-українець!», підбірка матеріалів у бібліотеці «Ми єдині!», реферативні роботи та їх презентація на уроках історії, перегляд відеороликів, відеопрезентацій) саме приурочені вищезазначеній даті провелися у навчальному закладі з метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості, донесення ідеї соборності, єдності та суверенності держави, що є головною умовою розвитку незалежної України.

 

*****************************************

Відзначення  річниці Голодомору 

Осінні дні навівають важкі хвилини роздумів над минулим нашої Батьківщини. Голодомор. Ця подія скорботна ніколи не буде забута українським народом та людьми світу. У школі з нагоди відзначення  річниці Голодомору відбулось ряд заходів на вшанування пам’яті жертв голодоморів. 25. 11.16 для учнів школи проведено загальношкільний урок –молитва «Скорботна пам 'ять поколінь!», виховні години у класних колективах  «Голгофа  голодної смерті», «Вічно жива пам'ять» ,  вернісаж творчих робіт «Я-українець!», експресінформації на уроках історії «Голодомор в Україні. Події. Факти», виставка літератури у шкільній бібліотеці «Відкрийтесь, небеса! Засяйте над планетою невинні душі…Збудуйте пам’яті невгасний собор!». Взяли  участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку» та у загальнонаціональній хвилині мовчання. Поклали  колоски пшениці та квіти до пам’ятного знаку Голодомору  у селищі.

   

   

**********************************************************

День Гідності та Свободи

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення  до сучасного та майбутніх поколінь обєктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист  демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору у навчальному закладі 21 листопада відзначили День Гідності та Свободи. Провели Урок памяті «За щастя України, бо вона – єдина!», на якому запалили вогник, що символізував память про душі полеглих людей за свободу, за свої права, за гідність людини. Учні показали, що вони єдині, ми – часточка українського народу, ставлячи відпечаток своєї долоньки на плакаті «Ми – родина, ми – український рід!». Відвідали виставку у бібліотеці «Україна – територія  гідності та свободи», взяли участь у вернісажі дитячих  творчих робіт «Я – українець!»

   

   

**********************************************************

Відзначення Дня української писемності та мови в нашому навчальному закладі стало вже традиційним. Цього року у межах святкування було проведено ряд заходів, в яких взяли участь учні 1-11 класів

   

Тематична лінійка спрямована на підтримку рідної мови, її вивчення та розвиток, пропаганду і популяризацію та, водночас, демонстрацію її краси, багатства, літературної довершеності. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у слові.

Слова росли із грунту, мов жита.
Добірним зерном колосилась мова.
Вона як хліб. Вона мені свята.
І кров’ю предків тяжко пурпурова.

Саме ці слова Ліни Костенко стали епіграфом до виставки листівок, присвячених Дню української писемності, що проходила у стінах школи.

З метою єднання,  пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу, виховання мовної культури вчителі, учні , батьки долучилися до акції "Всеукраїнський радіодиктант національної єдності", написавши диктант "Україна на зламі тисячоліть»

Також у день свята учні взяли участь у вікторині, де показали свої знання з української мови та творчі здібності.

Тож плекаймо рідну, бережімо слово, 
З щирістю шануймо українську мову!

**********************************************************

Районне свято до Дня захисника України "Від козацтва і донині лине слава України"

   

12 жовтня 2016 року на базі Катеринівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося районне свято до Дня захисника України "Від козацтва і донині лине слава України". В заході прийняли участь представники всіх закладів освіти Лозівського району.

Сім команд представляли свої заклади у спортивних змаганнях: Орільський НВК - "Орільська паланка"; Орільська ЗОШ І-ІІІ ступенів - "Патріот"; Краснопавлівський БПЛ - "Міцний вітер"; Катеринівська ЗОШ І-ІІІ ступенів - "Нащадки козаків"; Полтавський НВК - "Пластуни"; Садовська ЗОШ І-ІІІ ступенів - "Захисники"; Яковлівський НВК - "Залізні вовки". Учасники спортивної гри показали свої вміння, кмітливість та гостроту розуму.

Переможцем спортивної гри стала команда "Орільська паланка" Орільського НВК.

********************************************************

До Дня захисника України та Дня козацтва

До Дня захисника України та Дня козацтва у навчальному закладі організована виставка малюнків серед учнів початкових класів, конкурс тематичних плакатів, проведені години спілкування у класах, тематична лінійка. Учні поклали квіти до пам’ятника та до Меморіальної дошки Герою АТО В.Савченку. Члени гуртка народного мистецтва нашого краю  «Україночка», керівник Чернявська В.В., виготовили обереги воїнам АТО та написали вітальні листи. А старші учні, члени гуртка «Школа безпеки», керівник Бершак О.А., посіли І місце у районному конкурсі «Від козацтва і до нині лине слава України». Хлопці, справжні козаки, вправно показали парубоцьку міць та отримали кубок та грамоту. Так тримати! Бо справді – козацькому роду нема переводу!

   

   

**********************************************************************

До Дня визволення Лозівщини

   

До Дня визволення Лозівщини колектив навчального закладу взяв участьу святкуваннях :  урочистому мітингу, покладанні квітів до пам’ятника загиблим воїнам, концерті. У школі проведений ярмарок, організований захід «Солдатський привал», вернісаж  дитячого малюнка  на асфальті «Ми за мир!»

   

   **

*******************************************************************

23 серпня вихованці та працівники Орільського НВК активно відзначили День Державного прапора

  

   

********************************************************************

Участь в урочистостях з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

   

*********************************************************

Зустріч учнів із воїнами, які брали участь у АТО

   

   

З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до рідної країни, гордості за наших захисників в навчально – виховному комплексі  відбулася  зустріч учнів із воїнами, які брали участь у АТО.

Запрошені гості - це люди сильної волі, міцного характеру, впевнені в собі, справжні патріоти України. З глибоким сумом та болем в очах бійці ділилися з учнями спогадами, розповідали школярам, що пережили за час, проведений в зоні АТО. Хлопці своїм прикладом показали, що не тільки словами можна любити свою Батьківщину, але і вчинками доводити це. Відповідаючи на численні запитання учнів, запрошені воїни намагалися у доступній формі розповісти школярам про життя на війні, про те, як боронилися і наступали, про допомогу волонтерів, про солдатську єдність, братство , і про все те, що цікавило дітей. Говорили про військові будні зі сльозами на очах, а в залі панувала тиша…

Програма проведеного заходу була насичена:  учні декламували вірші, звучали пісні, юні танцюристи виконували танок «Україночка». Лінійка Слави супроводжувалася  відеороликами  про сьогодення на сході. У кінці всі присутні виконали Гімн України. Наприкінці зустрічі воїни АТО  вручили школі на згадку прапор України.

Бійці щиро подякували дітям за те,що вони морально підтримують їх своїми листами, малюнками, оберегами. Ця підтримка для воїнів є надзвичайно важливою.

Після Лінійки Слави відбувся круглий стіл «Подвиг непідвласний часу».

Теплі рукопотискання юнаків, слова подяки від учня 8 класу Васюренка Романа та інших дітей  розчулили всіх присутніх.

***********************************************

21 лютого -  День рідної мови

   

   

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.
Ти могутня, рідна мово!
Мова – пісня колискова.
Мова – матері уста.

Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам.  У навчальному закладі 19 лютого, відзначаючи знаменний день, ще зроблені кроки по збереженню і поширенню рідної мови,бо це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій. Проведено літературну годину у 3класі «Мова-духовний скарб нації», бесіду у 1 класі «Мова – ім’я народу, візитівка нації», години спілкування «Мово калинова – диво барвінкове», конкурс учнівських творчих робіт серед 5-11 класів (самостійно складені вірші, оповідання, твори) «Відкрий, о рідна моя мово, мої скарбниці золоті», оформлено вернісаж висловів українських  мовознавців  «Цікаво про слово…», тематичну виставку у бібліотеці «Моє ти диво калинове, кохана українська мово». Учні написали міні-диктанти, тематика яких змусила ще раз замислитися вихованців над життєво важливими питаннями, виховуючи у них справжнього громадянина, патріота незалежної держави.

***************************************

Урок патріотизму "Нас було триста"

28 січня 2016 р. в навчальному закладі  для дітей  8, 9, 11 класів пройшов урок патріотизму «Нас було триста». Урок підготували і провели працівники Орільської міської бібліотеки Кравченко Л.Б. та Ніколаєнко Л.В. Учні довідалися про утворення студентського куреня Українських Січових Стрільців, про перебіг військових подій у січні 1918 року, розклад сил і сам бій під Крутами. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання героїв Крут, які перед розстрілом співали "Ще не вмерла Україна". Пролунали поетичні твори та пісні, присвячені героїчному подвигу українських юнаків, які віддали найдорожче – своє життя, захищаючи незалежність України...

*********************

Виставка дитячого малюнка "МІй біль - афганістан"

З метою вшанування учасників бойових дій на території інших держав учні навчального закладу взяли участь у виставці дитячого малюнка «Мій біль –Афганістан». Найкращі роботи  Боярського Нікіти, Лазуренко Катерини, Пантюхової Віти, учнів 4 класу. Діти разом з батьками творчо відобразили повагу до тих, хто був учасником воєнного конфлікту на території Демократичної республіки Афганістан.

******************************************

Відзначення Дня Соборності в Орільському НВК

   

Для колективу навчального закладу   ідея соборності та свободи України має надважливе значення. Бо сильна і процвітаюча країна, добробут суспільства й гідне майбутнє – це їхня доля, доля всіх громадян  незалежної держави.   Саме  сьогодні , у   День Української Державності , провели експресінформацію «День Соборності України», організували виставку у шкільній бібліотеці з історії Української Народної Республіки та Західно- Української Народної Республіки «Україно, соборна держава, сонценосна колиска моя!», а керівник гуртка народної творчості «Україночка» Чернявська В.В. провела міні  майстер-клас вузликового плетіння браслетів дружби. Учні отримали від класних керівників дистанційне завдання і готують творчі роботи  з батьками «Україна єдина!», які будуть продемонстровані на класних виховних заходах.

***************************************************  

28.12.15 у навчальному закладі відбудася педагогічна рада «Пріорітетні завдання навчального закладу щодо формування патріотизму як почуття і як базової якості особистості».

   

  Національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді сьогодні є важливою складовою змісту роботи навчального закладу, головним завданням якого є формування моральної поведінки, активної життєвої позиції, правил співжиття, єдності слова і діла в підростаючої особистості, готовності брати активну  участь у житті своєї держави.

  Тому педагоги проаналізували нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості у навчально –виховному процесі та поповнили банк педагогічного досвіду з національно-патріотичного виховання.

**************************************

Відкриття меморіальної дошки Савченку Василю в Орільському НВК

   

   

4 грудня в  Орільському навчально –виховному комплексі Лозівської районної ради  відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки Василю Савченку – випускнику даної школи,  герою, рядовому міліції , який загинув під час бойових дій в зоні АТО, захищаючи цілісність і недоторканість нашої держави.                                                                                      

На урочистостях, окрім учнів та працівників закладу, були присутні Красноперов Сергій Георгійович - голова Лозівської  районної державної адміністрації, Лаптєв Володимир Миколайович -   голова Лозівської  районної ради, Крикун Іван Олександрович , голова Орільської селищної ради, представники районної державної адміністрації , військового комісаріату, військові побратими, рідні, друзі Василя.

Захід розпочався проникливими словами  про сьогодення , яке нині переживає наша держава.   Потім, з уст другокласника Помазана Романа, прозвучав Гімн України.  Заполонило тривогою серця присутніх звернення до матері від імені сина старшокласника Кучерова Сергія. 
Сьогодні ідуть з життя найкращі, навіки перестають битися їхні молоді серця. Ми не маємо права забути бодай одне ім’я тих, хто віддав своє життя за нас, за наше майбутнє.

 Слова поваги, гордості за своїх земляків до оточуючих звучали від голови Лозівської районної державної адміністрації Сергія Георгійовича Красноперова: «  Найменше, чим нація може віддячити своїм героям – зробити так, аби їхні світлі імена не пішли у забуття, а слугували наочним прикладом для прийдешніх поколінь. Україна повсюди й повсякчас вшановує своїх Героїв. І сьогодні ми складаємо шану  одному з наших земляків, який загинув на донецькій землі і не повернувся додому, учня Орільської школи  Василя Савченка. Це обов'язок і влади, і всього суспільства пам'ятати про цих людей, віддавати данину їх подвигу. Бо саме вони поклали своє життя за гідність, за демократію, за наші з вами права».

Директор школи Душко Володимир Анатолійович, звертаючись до присутніх, сказав: «Сьогодні відбувається подія, яка болить кожному з нас. Школа, як рідна мати, виколисує, леліє дітей, дає їм дорогу в життя. З роками діти виростають і стають юнаками та юнками, а школа проводжає та чекає своїх випускників на теплі зустрічі. Сьогодні один з випускників повертається до своєї рідної школи меморіальною дошкою…Але допоки ми живі – житиме пам’ять про наших героїв…».

Також зі словами невичерпного смутку , але з впевненістю про світле майбутнє виступили голова  Лозівської районної ради Лаптєв Володимир Миколайович та  селищний голова Крикун Іван Олександрович.

Особливо пронизливо прозвучали слова подяки матері Василя Олени Миколаївни Савченко, адже ніхто краще за неї не знав сина-героя.

Трагедія родини Савченко – це трагедія нашого селища, держави.  Саме тому однокласники , найкращі  друзі Василя Боярський Олексій, Кирпа Василь, Мураш Олександр стали ініціаторами виготовлення пам’ятної дошки.

Відкрили меморіальну дошку голова Лозівської районної державної адміністрації, голова районної ради та селищний голова.  
Після хвилини мовчання, якою вшанували героя, до меморіальної дошки поклали квіти і запалили свічку пам’яті .

Слова патріотичної пісні, з вуст директора БК «Оріль» Гладун Тетяни Валеріївни  та душевні вислови учнів навчального закладу , переконали присутніх, що  допоки ми живі - житиме пам’ять про наших героїв.

 Василь Савченко  з меморіальної дошки щодня зустрічатиме і проводжатиме поглядом учнів, нагадуватиме кожному з них, що він поклав життя, аби всі жили в мирній квітучій Україні.

Після завершення урочистостей відбувся урок мужності «Дякуємо тобі, Сергію!», де старшокласники спілкувалися з мамою Василя та найкращим його другом Олексієм Боярським. Змогли оглянути світлини Героя, нагороди та книгу пам’яті. Адже патріотизм, сміливість і мужність - ось що притьма нно українськомуо воїну, готовому в будь-який час відстояти суверенітет своєї держави.

*************************************************

До Дня пам’яті жертв голодоморів (28.11.15р) у навчальному закладі приспущено Державний Прапор України з траурною стрічкою.

Пам’ятаймо минуле заради майбутнього!

**************************************

  

До Дня пам’яті жертв голодоморів у навчальному закладі проведена лінійка –реквієм «Скорботна пам’ять поколінь», здійснили покладання квітів  та композиції із житніх і  пшеничних колосків до пам’ятного знаку, вшанували померлих хвилиною мовчання та запаленням свічок.

************************************

Навчальний заклад відзначив День Гідності та Свободи.  Проведено Урок Гідності «Сторінки історії революційних подій 2004 року та Революції Гідності. Значення цих подій у розвитку громадянського суспільс

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz