День безпечного Інтернету (англ. SaferInternetDay) відзначається у другий вівторок лютого, адже дана проблема давно вже стала однією з глобальних. Цю традицію запровадили в Європі в 2004 році, бо питання інформаційної безпеки виявилися актуальними для різних країн світу. В 2008 році вже майже в 40 країнах світу, від США до Узбекистану, відзначається це нове свято. В тому, щоб зробити Інтернет чистішим і безпечнішим, без хакерів, терористів, спаму зацікавлений будь-який інтернет-користувач. Кожний шостий житель Землі регулярно працює у Всесвітній мережі, а в розвинутих країнах її колапс може призвести до колапсу цивілізації. Сьогодні електронною павутиною користується кожен п'ятий українець.
Основні правила безпеки, яких слід дотримуватися під час користування Інтернетом
· У Всесвітній Мережі ми повинні поводитися ввічливо, не робити нічого, що може образити інших людей або суперечить закону.
· Не можна викладати в Інтернеті інформацію про сім'ю та її фінансові справи, адреси проживання та навчання, номери телефонів, кредитної картки та банківські дані;
· Нікому, крім батьків, не можна називати власні паролі до інтернет-сервісів (навіть найкращім друзям).
· Віртуальний співрозмовник може видавати себе за іншого. Навчіться не надто довіряти незнайомим людям у Мережі, не можна призначати зустріч з віртуальними знайомими без дозволу батьків.
· Віртуальний світ іноді коштує реальних грошей. Завжди потрібно з'ясовувати, скільки коштують спеціальні інтернет-сервіси: наприклад, якою є повна вартість SMS в онлайн-грі.
· Питати поради можна і потрібно. Якщо в Інтернеті (у повідомленні електронної пошти, на сайті, форумі, чаті) щось незрозуміло, хвилює чи загрожує, завжди необхідно звертатися за допомогою до батьків чи учителів.
· Навчіться перевіряти інформацію з Мережі за допомогою додаткових запитів і звернення до перевірених джерел.
Безпека дітей в інтернеті на сайті «Он-ляндія - безпечна веб-країна» http://www.onlandia.org.ua/
Інформаційно-аналітичний ресурс «Ваш личный интернет» http://www.content-filtering.ru/ |